FA28X8R1E104KNU06
Mfr.Part #
FA28X8R1E104KNU06
Description
CAP CER 0.1UF 25V X8R RADIAL
Production (Last Updated: 1 month ago)
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±10%
Mount :
Through Hole
Lead/Base Style :
Kinked
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
X8R
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Pbfree Code :
yes
Datasheets
FA28X8R1E104KNU06
TDK Corporation FA28X8R1E104KNU06
FA 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial