FA28X8R1E104KNU00
Mfr.Part #
FA28X8R1E104KNU00
Description
CAP CER 0.1UF 25V X8RADIAL
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
High Temperature
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
0.1μF
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Datasheets
FA28X8R1E104KNU00
TDK Corporation FA28X8R1E104KNU00
FA 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial