FA28X7S2A473KRU00
Mfr.Part #
FA28X7S2A473KRU00
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7S RADIAL
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.047µF
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7S
Datasheets
FA28X7S2A473KRU00
TDK Corporation FA28X7S2A473KRU00
FA 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial