FA28X7S2A333KRU00
Mfr.Part #
FA28X7S2A333KRU00
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7S RADIAL
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
0.033µF
Temperature Coefficient :
X7S
Datasheets
FA28X7S2A333KRU00
TDK Corporation FA28X7S2A333KRU00
FA 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
FA28X7S2A333KRU00 Overview
A 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7S.
FA28X7S2A333KRU00 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm