FA28X7R2A472KNU06
Mfr.Part #
FA28X7R2A472KNU06
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated :
100V
Lead/Base Style :
Kinked
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Radial
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Published :
Datasheets
FA28X7R2A472KNU06
TDK Corporation FA28X7R2A472KNU06
FA 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial