FA28X7R2A332KNU06
Mfr.Part #
FA28X7R2A332KNU06
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Packing Method :
Ammo Pack
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead/Base Style :
Kinked
Published :
Number of Terminations :
2
Width :
2.5mm
Terminal Shape :
Wire
Package / Case :
Radial
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Through Hole
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±10%
Capacitance :
3300pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Length :
4mm
Mount :
X7R
Lead Pitch :
5.0038mm
Dielectric Material :
Ceramic
24 Weeks
Pbfree Code :
yes
Applications :
Automotive
Terminal Pitch :
5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
FA28X7R2A332KNU06
TDK Corporation FA28X7R2A332KNU06
FA 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial