FA28X7R2A222KNU00
Mfr.Part #
FA28X7R2A222KNU00
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
2200pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
Tolerance :
±10%
Datasheets
FA28X7R2A222KNU00
TDK Corporation FA28X7R2A222KNU00
FA 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial