FA28X7R2A103KNU06
Mfr.Part #
FA28X7R2A103KNU06
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Stock
539
In Stock :
539
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±10%
Formed Leads - Kinked
Lead/Base Style :
Kinked
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated :
100V
Automotive
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
2013
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FA28X7R2A103KNU06
TDK Corporation FA28X7R2A103KNU06
FA 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial