FA28X7R2A102KNU00
Mfr.Part #
FA28X7R2A102KNU00
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Stock
143
In Stock :
143
Ceramic Capacitors
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Published :
2013
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Bulk
Datasheets
FA28X7R2A102KNU00
TDK Corporation FA28X7R2A102KNU00
FA 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial