FA28X7R1H682KNU00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA28X7R1H682KNU00
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
6800pF
Packaging :
Bulk
Series :
FA
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FA28X7R1H682KNU00
TDK Corporation FA28X7R1H682KNU00
FA 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial