FA28X7R1H222KNU00
Mfr.Part #
FA28X7R1H222KNU00
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
FA28X7R1H222KNU00
TDK Corporation FA28X7R1H222KNU00
FA 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial