FA28X7R1H153KNU06
Mfr.Part #
FA28X7R1H153KNU06
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
24 Weeks
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
Voltage - Rated :
50V
Lead/Base Style :
Kinked
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Package / Case :
Radial
Lead Pitch :
5.0038mm
Series :
FA
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
FA28X7R1H153KNU06
TDK Corporation FA28X7R1H153KNU06
FA 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial