FA28X7R1H153KNU00
Mfr.Part #
FA28X7R1H153KNU00
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Stock
154
In Stock :
154
Ceramic Capacitors
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
2013
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
FA28X7R1H153KNU00
TDK Corporation FA28X7R1H153KNU00
FA 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial