FA28X7R1E684KRU00
Mfr.Part #
FA28X7R1E684KRU00
Description
CAP CER 0.68UF 25V X7R RADIAL
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.68µF
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Datasheets
FA28X7R1E684KRU00
TDK Corporation FA28X7R1E684KRU00
FA 0.68μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial