FA28X7R1E154KNU00
Mfr.Part #
FA28X7R1E154KNU00
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R RADIAL
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
0.15μF
Tolerance :
±10%
Datasheets
FA28X7R1E154KNU00
TDK Corporation FA28X7R1E154KNU00
FA 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial