FA28NP02E152JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02E152JNU06
Description
CAP CER 1500PF 250V NP0 RAD
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
24 Weeks
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Datasheets
FA28NP02E152JNU06
TDK Corporation FA28NP02E152JNU06
FA 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial