FA28NP02E102JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02E102JNU06
Description
CAP CER 1000PF 250V NP0 RAD
Stock
159
In Stock :
159
Voltage - Rated :
250V
Published :
2013
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1000pF
Datasheets
FA28NP02E102JNU06
TDK Corporation FA28NP02E102JNU06
FA 1000pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial