FA28NP02A681JNU00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA28NP02A681JNU00
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
FA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Feature :
High Temperature
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Capacitance :
680pF
Datasheets
FA28NP02A681JNU00
TDK Corporation FA28NP02A681JNU00
FA 680pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial