FA28NP02A680JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02A680JNU06
Description
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
Published :
Lead/Base Style :
Kinked
Production (Last Updated: 1 month ago)
Mount :
Through Hole
Capacitance :
68pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
C0G NP0
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
FA28NP02A680JNU06
TDK Corporation FA28NP02A680JNU06
FA 68pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial