FA28NP02A680JNU00
Mfr.Part #
FA28NP02A680JNU00
Description
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
68pF
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Datasheets
FA28NP02A680JNU00
TDK Corporation FA28NP02A680JNU00
FA 68pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial