FA28NP02A561JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02A561JNU06
Description
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL
FA
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Radial
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead/Base Style :
Kinked
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
FA28NP02A561JNU06
TDK Corporation FA28NP02A561JNU06
FA 560pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial