FA28NP02A470JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02A470JNU06
Description
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Capacitance :
47pF
Package / Case :
Radial
Lead/Base Style :
Kinked
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Feature :
High Temperature
Mount :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
FA
Lead Pitch :
5.0038mm
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FA28NP02A470JNU06
TDK Corporation FA28NP02A470JNU06
FA 47pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial