FA28NP02A331JNU00
Mfr.Part #
FA28NP02A331JNU00
Description
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FA28NP02A331JNU00
TDK Corporation FA28NP02A331JNU00
FA 330pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial