FA28NP02A272JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02A272JNU06
Description
CAP CER 2700PF 100V NP0 RADIAL
Not Applicable
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±5%
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead/Base Style :
Kinked
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitance :
2700pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Through Hole
Datasheets
FA28NP02A272JNU06
TDK Corporation FA28NP02A272JNU06
FA 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial