FA28NP02A272JNU00
Mfr.Part #
FA28NP02A272JNU00
Description
CAP CER 2700PF 100V NP0 RADIAL
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
2700pF
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
FA28NP02A272JNU00
TDK Corporation FA28NP02A272JNU00
FA 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
FA28NP02A272JNU00 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
FA28NP02A272JNU00 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm