FA28NP02A221JNU00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA28NP02A221JNU00
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Published :
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
Radial
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
24 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
220pF
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Feature :
High Temperature
Series :
FA
Datasheets
FA28NP02A221JNU00
TDK Corporation FA28NP02A221JNU00
FA 220pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial