FA28NP02A220JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02A220JNU06
Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Formed Leads - Kinked
Lead Pitch :
5.0038mm
Published :
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead/Base Style :
Kinked
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
22pF
Package / Case :
Radial
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FA28NP02A220JNU06
TDK Corporation FA28NP02A220JNU06
FA 22pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial