FA28NP02A220JNU00
Mfr.Part #
FA28NP02A220JNU00
Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
22pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Bulk
Datasheets
FA28NP02A220JNU00
TDK Corporation FA28NP02A220JNU00
FA 22pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial