FA28NP02A182JNU00
Mfr.Part #
FA28NP02A182JNU00
Description
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Datasheets
FA28NP02A182JNU00
TDK Corporation FA28NP02A182JNU00
FA 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
FA28NP02A182JNU00 Overview
This device's program size/dimension is 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
FA28NP02A182JNU00 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm