FA28NP02A181JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02A181JNU06
Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated :
100V
Mount :
Capacitance :
180pF
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead/Base Style :
Kinked
Feature :
High Temperature
Pbfree Code :
yes
Datasheets
FA28NP02A181JNU06
TDK Corporation FA28NP02A181JNU06
FA 180pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial