FA28NP02A150JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02A150JNU06
Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
15pF
Applications :
Automotive
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Mount :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
C0G NP0
Lead/Base Style :
Kinked
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Datasheets
FA28NP02A150JNU06
TDK Corporation FA28NP02A150JNU06
FA 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial