FA28NP02A121JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02A121JNU06
Description
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitance :
120pF
Lead/Base Style :
Kinked
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
FA28NP02A121JNU06
TDK Corporation FA28NP02A121JNU06
FA 120pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial