FA28NP02A101JNU06
Mfr.Part #
FA28NP02A101JNU06
Description
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
100V
AEC-Q200
Lead/Base Style :
Kinked
Lead Pitch :
5.0038mm
Mount :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
FA28NP02A101JNU06
TDK Corporation FA28NP02A101JNU06
FA 100pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial