FA28NP02A101JNU00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA28NP02A101JNU00
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
100pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
FA
Packaging :
Bulk
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
High Temperature
Factory Lead Time :
24 Weeks
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
100V
Published :
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Datasheets
FA28NP02A101JNU00
TDK Corporation FA28NP02A101JNU00
FA 100pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial