FA28NP02A100DNU06
Mfr.Part #
FA28NP02A100DNU06
Description
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
Voltage - Rated :
100V
Ratings :
AEC-Q200
Lead Pitch :
5.0038mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5pF
Not Applicable
Lead/Base Style :
Kinked
Mount :
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
10pF
Datasheets
FA28NP02A100DNU06
TDK Corporation FA28NP02A100DNU06
FA 10pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial