FA28NP02A100DNU00
Mfr.Part #
FA28NP02A100DNU00
Description
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
10pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±0.5pF
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Datasheets
FA28NP02A100DNU00
TDK Corporation FA28NP02A100DNU00
FA 10pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial