FA28NP01H822JNU06
Mfr.Part #
FA28NP01H822JNU06
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Lead/Base Style :
Kinked
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Published :
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Radial
Mount :
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
8200pF
Datasheets
FA28NP01H822JNU06
TDK Corporation FA28NP01H822JNU06
FA 8200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial