FA28NP01H822JNU00
Mfr.Part #
FA28NP01H822JNU00
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Published :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
8200pF
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
FA28NP01H822JNU00
TDK Corporation FA28NP01H822JNU00
FA 8200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
FA28NP01H822JNU00 Overview
Programs on this device are of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
FA28NP01H822JNU00 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm