FA28NP01H682JNU00
Mfr.Part #
FA28NP01H682JNU00
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
FA28NP01H682JNU00
TDK Corporation FA28NP01H682JNU00
FA 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
FA28NP01H682JNU00 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
FA28NP01H682JNU00 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm