FA28NP01H681JNU06
Mfr.Part #
FA28NP01H681JNU06
Description
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL
C0G NP0
Lead Pitch :
5.0038mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead/Base Style :
Kinked
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
680pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Published :
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
FA28NP01H681JNU06
TDK Corporation FA28NP01H681JNU06
FA 680pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial