FA28NP01H680JNU06
Mfr.Part #
FA28NP01H680JNU06
Description
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Capacitance :
68pF
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
ROHS3 Compliant
Lead/Base Style :
Kinked
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Through Hole
Datasheets
FA28NP01H680JNU06
TDK Corporation FA28NP01H680JNU06
FA 68pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial