FA28NP01H562JNU00
Mfr.Part #
FA28NP01H562JNU00
Description
CAP CER 5600PF 50V NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Published :
Capacitance :
5600pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
FA28NP01H562JNU00
TDK Corporation FA28NP01H562JNU00
FA 5600pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
FA28NP01H562JNU00 Overview
A 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
FA28NP01H562JNU00 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm