FA28NP01H561JNU00
Mfr.Part #
FA28NP01H561JNU00
Description
CAP CER 560PF 50V NP0 RADIAL
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
560pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Datasheets
FA28NP01H561JNU00
TDK Corporation FA28NP01H561JNU00
FA 560pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial