FA28NP01H472JNU00
Mfr.Part #
FA28NP01H472JNU00
Description
CAP CER 4700PF 50V NP0 RADIAL
Capacitance :
4700pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Datasheets
FA28NP01H472JNU00
TDK Corporation FA28NP01H472JNU00
FA 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
FA28NP01H472JNU00 Overview
A program's size/dimension is 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
FA28NP01H472JNU00 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm