FA28NP01H471JNU06
Mfr.Part #
FA28NP01H471JNU06
Description
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL
Formed Leads - Kinked
Mount :
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
470pF
Production (Last Updated: 1 month ago)
Lead/Base Style :
Kinked
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Pitch :
5.0038mm
Published :
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Datasheets
FA28NP01H471JNU06
TDK Corporation FA28NP01H471JNU06
FA 470pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial