FA28NP01H471JNU00
Mfr.Part #
FA28NP01H471JNU00
Description
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL
Capacitance :
470pF
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FA28NP01H471JNU00
TDK Corporation FA28NP01H471JNU00
FA 470pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial