FA28NP01H392JNU00
Mfr.Part #
FA28NP01H392JNU00
Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Bulk
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FA28NP01H392JNU00
TDK Corporation FA28NP01H392JNU00
FA 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
FA28NP01H392JNU00 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
FA28NP01H392JNU00 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm