FA28NP01H332JNU06
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA28NP01H332JNU06
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Feature :
High Temperature
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Applications :
Automotive
Lead/Base Style :
Kinked
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
Capacitance :
3300pF
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated :
50V
Series :
FA
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
FA28NP01H332JNU06
TDK Corporation FA28NP01H332JNU06
FA 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial