FA28NP01H330JNU00
Mfr.Part #
FA28NP01H330JNU00
Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Capacitance :
33pF
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
FA28NP01H330JNU00
TDK Corporation FA28NP01H330JNU00
FA 33pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial