FA28NP01H272JNU06
Mfr.Part #
FA28NP01H272JNU06
Description
CAP CER 2700PF 50V NP0 RADIAL
24 Weeks
Lead/Base Style :
Kinked
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Production (Last Updated: 1 month ago)
Mount :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Not Applicable
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
FA28NP01H272JNU06
TDK Corporation FA28NP01H272JNU06
FA 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial